O koučinku

Chci na koučink

Můj přístup

V koni nevidím prostředníka k výkonu nebo k úspěchu. Vím, že stav štěstí se dlouhodobě nedá nalézt v závodění, ve srovnávání se, ani v dokazování sobě či okolí, jak jsem dobrá.  Každý z nás je jedinečný a ve své jedinečnosti dokonalý takový, jaký je. Teď, tady a jen tak. Jen to mnozí neví nebo neumí prožít, Ve své přirozenosti a opravdovosti můžeme nalézt vše, po čem toužíme a koně nás to umí úžasně naučit. Jsou v tom mistry.

Kůň je pro mě učitelem

Kůň je proto mým milovaným partnerem a velkým moudrým učitelem. Je přímo laskavým profesorem. S bezbřehou ochotou, trpělivostí a láskou mě bez kritiky, odsuzování nebo ponižování učí sedmero nejdůležitějších předmětů mého života, kterými jsou:

Co vás může koučink s koněm naučit

N

Skutečný vnitřní klid

Přijetí Vaší bytosti bez výhrad, podmínek nebo kritiky

N

Pevnost záměru

Uvědomění, že v pevnosti záměru a Vašem klidu je 90% úspěchu.

N

Bytí v přítomnosti

Obrovský nárůst Vaší sebejistoty, jaký jste si doposud nejspíš ani neuměli u sebe představit.

N

Sebeuvědomění

Pocit své jedinečné dokonalosti.

N

Sebeláska

Umění přijmout se a mít se rád. Bez výhrad a podmínek.

N

Pozornost

Umění jasné a zřetelné komunikace.

N

Vnitřní síla

Zjištění, že dokážete vše, co chcete.

Jak probíhá koučink s koněm

Přijďte i vy jen tak být a zároveň obrovsky růst v koňské přítomnosti. Kůň po Vás nikdy nebude nic chtít a zároveň je ochoten i schopen vám dát vše, co právě potřebujete vědět i cítit. Nebude nikdy chtít nic zpět. Někdo řekne, že je to “jen zvíře”. Je to tvor, který Vám jen svou přítomností otevře poznání, která Vás překvapí. Zažijte, že ty největší poznání a uvědomění se dějí většinou bez snahy, úsilí a vyčerpání. Dějí se v klidu a radosti. Jen tak. V kráse přítomného okamžiku.

Napadá Vás, že jako klidní a láskyplní ale neuspějete v lidském světě? Že to, co zažijete s koňmi se nedá běžně používat, protože by Vás druzí slupli jako jednohubku? 🙂 Tak vězte, že opak je pravdou. V klidu a lásce jste neporazitelně silní. Hrubí jsou jen ti, kdo se bojí. Útočí, ponižují a deptají druhé ve vlastním strachu z prohry. Předem zastrašují a plní obav staví kolem sebe neproniknutelné hradby agresivity. Pojďte se naučit být silní, klidní a láskyplní zároveň. Dosáhnete tak všeho, co chcete. Navíc v těch nejkrásnějších pocitech, které znám. Koně na něm u mně mají koňský podíl ;-).

Že to může být nebezpečné? Že jste slyšeli, že kůň přece kope a kouše! Kůň, se kterým budeme pracovat, je kůň psychicky i fyzicky zdravý, mající s lidmi dobrou zkušenost a přátelský vztah. Nikdy bych Vás nevystavila setkání se zvířetem, které je jakkoliv agresivní nebo nevyzpytatelné. Přesto je to pořád živý tvor, vážící více jak půl tuny a to je potřeba mít na paměti. Proto nikdy s koněm nezůstanete sami a budete předem seznámeni se zásadami bezpečnosti, které si i v průběhu setkání budeme připomínat. Pokud byste se necítili dobře či bezpečně, vždy setkání přerušíme a upravíme spolu tak, abyste se cítili opět komfortně a v bezpečí. Jen tak může být naše spolupráce smysluplná. Nejde o výkon a popírání sebe, ale o příjemný posun Vašeho já v pocitu bezpečí a klidu. Pracovat budeme výhradně ze země, což znamená, že na svých nohou budete stát Vy i kůň :-). Jezdit, ani podávat žádné silácké výkony rozhodně nebudeme.

Že jste se s koňmi nikdy zblízka nepotkali? To vůbec nevadí, naopak je to mnohdy i jednodušší a přímější cesta než se zbavovat mnohých naučených zvyků a způsobů přemýšlení o tomto zvířeti.

 

Kde koučink probíhá

Koučink a setkání s koňmi probíhají v malebném koutu přírody, přibližně 25 minut jízdy od Brna.

K dispozici máme veškeré zázemí, v případě nepřízně počasí i krytou halu. Kromě koní se zde můžete setkat i s dalšími zvířátky, být s nimi, pohladit si je a třeba si s nimi i popovídat.

 

Jak mi koně vstoupili do života

 

Koně mi vstoupily do života v době, kdy už jsem věděla, že skutečný stav štěstí nemohu hledat v úspěchu, ve výkonu nebo v dosažených cílech. Protože tam prostě není nebo je, ale jen na prchavý okamžik, rychle mizí a vybízí člověka hnát se zase dál v naději, že tentokrát to bude lepší, déletrvající, hodnotnější… Tato naděje, že štěstí můžeme najít někde v budoucnu nebo v návaznosti na vlastnění nějaké věci či pozice, je pro mě už pouhou iluzí. Opravdové štěstí je buď teď nebo prostě není.

Znám ten pocit, že je, že mohu a umím být šťastná sama za sebe, ze sebe a prostě jen tak, aniž bych proto musela něco udělat nebo něco překonat či něčeho dosáhnout. A když mě mé štěstí navíc dovede k úspěchu nebo si splním nějaký sen, je to krásná třešinka na dortu. A když to nevyjde? Byla jsem šťastná po cestě, budu zase na další a to je vše.

O Martě

20 let let se věnuji individuální pomoci lidem, kteří chtějí změnit svoje životy, vztahy, práci. Mnozí z nich už nevědí kudy dál a ocitli se v psychické nouzi. Čerpám ze svého odborného vzdělání a z mnoha zkušeností, za které děkuji všem svým klientům i svému vlastnímu bohatému životu. Co prožíváte, lze obrátit až o 180°, stačí skutečně chtít. Nechte se i Vy dovést ke změně, po které toužíte.

Vraťme se spolu zpět ke svým kořenům, do světa skutečného klidu, lásky, vnitřní síly a radosti. Prožijte čistou esenci bytí bez pozlátka, falše, klamu nebo předstírání. Pojďme znovuobjevit, že věci dávající smysl jsou ve skutečnosti tak prosté. Že jen my lidé jsme si svět, své myšlení a své životy mnohdy zamotali tak, že už se z nich mnozí neumí vymotat.

Kůň i Vás doprovodí zpět do světa, ze kterého jsme kdysi jako děti vyšli a jehož chuť i opravdovost se mnohým z nás podařilo ztratit. Stojí to za to, to mi věřte. Už nikdy se nebudete na svět dívat stejně.

Naše planeta nepotřebuje víc úspěšných lidí. Zoufale potřebuje ty, kteří tvoří mír, léčí, obnovují, vypráví příběhy a milují vše živé.

Dalajláma

Chcete zažít novou úroveň koučinku?

Napište mi nebo se rovnou objednejte.

Zpracovávám vaše osobní údaje. Jak údaje chráním »

Chci na koučink s koněm!

Zavolejte mi
Navštivte mě

Borůvková 20, Brno - Medlánky

Copyright © 2018 koucinkskonem.cz | Zásady ochrany osobních údajů