Koně pomáhají

Chceme setkání
Z

Zdravé či handicapované děti

Setkání s koňmi pro skupiny do 5 dětí. Zdravých, nemocných či hendikepovaných. Setkání je přizpůsobeno věku a možnostem dětí s cílem odnést si z něj nejvíce, co daná situace dovolí. Vždy je o radosti a rozzářených očích. Větší kolektivy dokážeme rozdělit do menších skupinek.

Z

Dospělí a senioři

Setkání s koňmi pro skupiny do 5 dospělých, včetně  seniorů či hendikepovaných. Můžeme se domluvit i na větším počtu účastníků, rozděleném do skupinek. Vhodné také pro domovy pro seniory.

Z

Spolky, teraputické skupiny

Koučink pro členy spolků, terapeutických skupin či komunit. Vhodný také pro školy, školky a dětské domovy.

Koně pomáhají všem a přitom každému jinak

Zdravým, handicapovaným či nemocným dětem, dospělým i našim seniorům. Lidem sdruženým v různých spolcích, komunitách či terapeutických skupinách, školám, školkám či dětským domovům a domovům pro seniory.

Jak koně pomáhají

Setkání s koňmi uprostřed malebného a přitom dobře přístupného údolí 25 minut cesty z Brna, je pro všechny pokaždé hlubokým zážitkem a možností, jak prožít krásné chvíle čisté radosti a mnoha poznání.  S nádhernými tvory, kteří nikoho nesoudí, ani nelitují. Ale sálá z nich klid, teplo, vůně a v jejich hlubokých očích můžete číst všechnu moudrost přírody, radosti a spoustu lásky k životu.

Kůň přijímá člověka takového, jaký právě je. Se vším všudy a bez výhrad. Není pro něj důležité, zda je člověk mladý či starý, zdravý či nemocný, silný nebo zesláblý.  Při setkání s ním můžete zažít čistou a bezpodmínečnou radost, lásku i uvědomění, kolik nám toho příroda a zvířata nabízejí jen tak. Je tu příležitost tohle vše vidět, vnímat a naplno prožít. Rozzářit svou tvář i duši úsměvem.

Jak probíhají skupinová setkání s koňmi

Koníka, kterého si vybereme, ale můžeme společně také vyhřebelcovat, prohlédnout si jeho kopyta, nakrmit jej nebo s ním jít na vodítku na procházku.

Dovoluje-li vám to vaše zdraví, je možné se i posadit na koňský hřbet, zažít houpavý krok a procítit si splynutí s tímto krásným tvorem.  Můžete zažít jedinečný pocit, kdy se proměníte v bájného Kentaura, napůl člověka a napůl koně. Můžete cítit jaké to je, když nohy koně jsou vašimi a vaše tělo od pasu nahoru jakoby vyrůstalo z jeho hřbetu. Je to pocit splynutí a harmonie nejen s nádherným tělem koně, ale i s veškerou jeho moudrostí, nasbíranou za pro nás nepředstavitelných 50 milionů let vývoje tohoto druhu.

Můžete se také na spoustu věcí ptát a dovědět se hodně o koňském způsobu života, o jejich zvycích a moudrosti. Určitě brzy sami objevíte, že je toho hodně, co si můžete odnést i do svého každodenního života mezi lidmi a v civilizaci, nezávisle na vašem věku, zdraví či životní situaci. Uvidíte, kolik nápadů a hezkých vzpomínek ve vás koně zanechají. Stačí s nimi a v jejich blízkosti pouze nějaký čas být. Není potřeba s nimi nic dělat, nebudete-li sami chtít.

O prostředí s koňmi

Koně doprovázejí lidstvo od dávné minulosti a vždy hráli v našem světě velmi důležitou roli. A není tomu jinak ani dnes. Hlavní už není jejich síla, ale jejich duše. V dnešní hektické době nám umí předat čistou radost, klid, žití v přítomném okamžiku, láska, vnitřní sílu, harmonii, ladnost a eleganci. Mnohé z toho se nám kamsi vytratilo anebo jsme to jen zapomněli?

Na tomto místě žijí kromě koní i další zvířátka, které můžeme společně navštívit.  Koza Bára, kozlík Luciášek, ovečka Bé, zachráněný srneček Elie, který u nás žije odmalička a společně s dalšími zvířátky obývá velkou zahradu a mnohá další. Také několik kočiček, psů, hejno kachen, hus a slepic. Pod trámy stájí hnízdí vlaštovky a jiřičky. Při procházce v okolí také jistě potkáte růžové prasátko Edu a černou Roštěnku.

Na co se můžete těšit

Mít tvář rozzářenou úsměvem a v duši cítit klid a lásku, to dokáže setkání s koňmi a dalšími zvířátky v krásné a přitom dobře přístupné přírodě nedaleko Brna. Tato setkání mají nejen příjemný a milý, ale i terapeutický a ozdravující charakter. Můžete zde najít vše důležité, co nám v životě dnes často tolik chybí.

O všech obyvatelích si můžeme říct:

Jak žijí

Čím se živí a co jim naopak neprospívá

Jak se o ně správně starat

Jakými mýty a představami lidí jsou opředeni

Můžeme jim společně také dovézt seno, krmení a postarat se o ně

Můžete je pohladit a povídat si s nimi

Nejčastější otázky

Co když se bojím koní?

Pokud se bojíte koní, můžeme se nejdříve domluvit na klasickém koučinku a třeba po nějaké době přejít ke koním. Záleží na tom, jak to budete cítit. Více informací o klasickém koučinku najdete na mých stránkách brnokoucink.cz.

Musím na koni i jezdit?

Nemusíte. Většinou se k tomu při koučinku ani nedostaneme. Už samotné setkání s koněm totiž umí být dostatečně silným zážitkem, se kterým při koučinku můžeme dále pracovat.

Co když jsem ještě na koučinku nebyl?

Pokud zatím nemáte žádné zkušenosti s osobním koučinkem, můžeme se nejdříve domluvit na klasickém koučinku a třeba po nějaké době přejít ke koním. Záleží na tom, jak to budete cítit. Více informací o klasickém koučinku najdete na mých stránkách brnokoucink.cz.

Když mi něco nebude sedět, můžeme průběh upravit?

Ano. Koučink s koněm by měl být příjemným zážitkem, který bude prospěšný pro váš osobní růst. Do ničeho se nutit nebudeme.

Dá se koučink v průběhu ukončit?

Ano. Koučink s koněm by měl být příjemným zážitkem, který bude prospěšný pro váš osobní růst. Do ničeho se nutit nebudeme.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Zeptejte se.

Chcete zažít novou úroveň koučinku?

Napište mi nebo se rovnou objednejte.

Zpracovávám vaše osobní údaje. Jak údaje chráním »

Chci na koučink s koněm!

Zavolejte mi
Navštivte mě

Borůvková 20, Brno - Medlánky

Copyright © 2018 koucinkskonem.cz | Zásady ochrany osobních údajů